Transeius montdorensis 5000 osobników

Wszystko o produkcie
Specyfikacja
Opinie (0)
W magazynie
Model: Predatory Mite
Marka: ECOCULTURE
Opinie: 0
Charakterystyki: (Zobacz wszystkie)
Czas przechowywania po odbiorze
1–2 dni
Kategoria produktu
Entomofagi do zwalczania szkodników
Nazwa naukowa
Transeius montdorensis
Opakowanie
Tuba kartonowa 0.25 litrów (5 000 osobników)
Szkodniki
Mączliki i wciornastki
Temperatura przechowywania
10-18 ºC
Uprawy
Ogórek, pomidor, bakłażan, papryka, truskawki, cukinia, róża, gerbera, chryzantema i inne
Opis

Co to jest MON PRO5?

Transeius montdorensis (wcześniej znany jako Amblyseius montdorensis) - to gatunek drapieżnych roztoczy pasożytniczych z rodziny Phytoseiidae, stosowany jako agent biologicznej kontroli w uprawach pod osłonami. Wraz z Amblyseius swirskii, jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych drapieżników, zapewniających kompleksową kontrolę nad mączlikami i wciornastkami. Ten drapieżnik potrafi szybko się rozmnażać i przetrwać bez obecności ofiar, odżywiając się pyłkiem, co czyni go niezwykle skutecznym narzędziem ochrony roślin. Ważne jest, że Transeius montdorensis jest aktywny już powyżej temperatury 14 ºC, dlatego w chłodniejszych okresach wykazuje większą skuteczność w zwalczaniu wciornastków i mączlików w porównaniu do Amblyseius swirskii. Podobnie jak inne drapieżne roztocza, nie powoduje uszkodzeń roślin i nie ma negatywnego wpływu na środowisko, co czyni go bezpieczniejszym niż stosowanie chemicznych środków ochrony roślin.

Cykl życiowy.

Cykl życiowy Transeius montdorensis obejmuje następujące etapy: jajo, larwa, nimfa i dorosły osobnik. Zazwyczaj samica składa jaja (o średnicy około 0,14 mm) na dolnej stronie liścia, gdzie mogą być widoczne gołym okiem. Po kilku dniach wylęgają się z nich larwy, które polują na małe owady, takie jak larwy tripsów i roztoczy pajęczynowych. Po kilku linieniach larwy przekształcają się w nimfy, które nadal aktywnie polują na szkodniki. Następnie nimfy stają się dorosłymi osobnikami o długości 0,5-0,6 mm, które również odżywiają się szkodnikami i rozmnażają się. Pełny cykl życiowy entomofaga zależy od temperatury i wilgotności i może trwać od 10 do 22 dni.

Szkodniki.

Transeius montdorensis żywi się różnymi szkodnikami, takimi jak wciornastki, mączliki, przędziorki i inne małe owady, ale preferuje przede wszystkim dwa pierwsze. Dlatego jest używany do kontroli mączlika szklarniowego (Trialeurodes vaporariorum), mączlika ostroskrzydłego (Bemisia tabaci), wciornastka zachodniego (Frankliniella occidentalis), wciornastka tytoniowca (Thrips tabaci), Heliothrips haemorrhoidalis i innych.

Entomofag preferuje odżywianie się larwami pierwszego stadium wciornastków, ale w przypadku ich braku poluje również na larwy drugiego stadium. W optymalnych warunkach jeden osobnik może zjeść nawet do 10 larw wciornastka w ciągu jednego dnia. W przypadku mączlików zjada jaja i larwy (niszczy nawet do 20 jaj lub 15 larw szkodnika dziennie). Ponadto, jest w stanie pomóc w zwalczaniu przędziorek.

W przypadku braku zdobyczy, entomofag jest w stanie utrzymać swoją populację, odżywiając się pyłkiem roślin. Dlatego jest bardzo obiecujący w uprawach o obfitym pyłku. Wysoka skuteczność Transeius montdorensis w kontroli tych szkodników została potwierdzona wieloletnim doświadczeniem w stosowaniu.

Uprawy.

Transeius montdorensis jest stosowany w szerokim zakresie upraw, w tym:

• Warzywa: ogórek, papryka, bakłażan, cukinia itp.

• Rośliny jagodowe: truskawka, malina, jeżyna, borówka itp.

• Rośliny ozdobne: róża, chryzantema, gerbera, poinsettia, kalia, anturium itp.

Nie zaleca się stosowania Transeius montdorensis na pomidorze. Wynika to z faktu, że ten gatunek jest drapieżcą powierzchniowym, a jego skuteczność zależy od dostępności szkodników do polowania i odżywiania się nimi. Na roślinach o gęstym owłosieniu, takich jak pomidor, trudno mu się poruszać i ścigać swoje ofiary. W takim przypadku zaleca się stosowanie innych metod biologicznej kontroli.

Jak stosować.

Zaleca się wprowadzać roztocza we wczesnym stadium wzrostu roślin, aby mogły skutecznie kontrolować szkodniki przez cały sezon. Bezpośrednio przed wprowadzeniem entomofaga do szklarni, należy dokładnie wymieszać produkt (kartonowy tubus lub papierowy worek), obracając go kilka minut wokół osi - zapewni to bardziej równomierne rozmieszczenie drapieżnika i tym samym zwiększy skuteczność jego wykorzystania.

Transeius montdorensis jest wprowadzany na uprawę poprzez delikatne rozsypywanie nośnika zawierającego entomofagi na podłoże lub bezpośrednio na liście roślin. Bez względu na sposób wprowadzania, należy monitorować temperaturę i wilgotność, aby zapewnić optymalne warunki przetrwania bioagenta. Entomofag jest najbardziej skuteczny w temperaturze od 20 do 32°C. Transeius montdorensis jest również wrażliwy na wilgotność względną powietrza poniżej 70%.

Normy wprowadzania.

Optymalne normy wprowadzania Transeius montdorensis mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak rodzaj uprawy, gatunek szkodnika, stopień infekcji, obecność innych metod kontroli, itp. Zazwyczaj te normy wahają się w zakresie od 25 do 300 osobników entomofaga na 1 m2. Procedurę należy powtarzać co 7-14 dni.

Pamiętaj, że optymalne normy wprowadzania mogą się różnić w zależności od wielu czynników, dlatego przed zastosowaniem Transeius montdorensis należy skonsultować się z ekspertami naszej firmy, którzy pomogą opracować optymalną strategię ochrony w konkretnym przypadku.

Przechowywanie.

Przechowywanie Transeius montdorensis powinno odbywać się zgodnie z określonymi zasadami, aby zapewnić maksymalną skuteczność biologicznej kontroli. Oto kilka zaleceń:

• Produkt należy przechowywać w pozycji poziomej w chłodnym miejscu, chroniąc go przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, w temperaturze od 12-140C;

• Zakazane jest przechowywanie Transeius montdorensis w lodówce lub zamrażarce, ponieważ może to prowadzić do śmierci entomofagów;

• Maksymalny okres przechowywania produktu od momentu otrzymania wynosi 1-2 dni.

• Ważne jest pamiętanie, że podczas przechowywania Transeius montdorensis należy unikać kontaktu z pestycydami.

Charakterystyki
Ogólne
Czas przechowywania po odbiorze
1–2 dni
Kategoria produktu
Entomofagi do zwalczania szkodników
Nazwa naukowa
Transeius montdorensis
Opakowanie
Tuba kartonowa 0.25 litrów (5 000 osobników)
Szkodniki
Mączliki i wciornastki
Temperatura przechowywania
10-18 ºC
Uprawy
Ogórek, pomidor, bakłażan, papryka, truskawki, cukinia, róża, gerbera, chryzantema i inne
Opinie
0 / 5
średnia ocena produktu
0
0
0
0
0

Brak opinii na temat tego produktu, bądź pierwszy i napisz swoją opinię.

Transeius montdorensis 5000 osobników
Czemu ekokultura?
REGULARNIE ROSNĄCY ASORTYMENT REGULARNIE ROSNĄCY ASORTYMENT
i najniższe ceny na entomofagi!
SZYBKIE DOSTAWY PRODUKTÓW SZYBKIE DOSTAWY PRODUKTÓW
i najświeższe produkty!
ZROBIONE W POLSCE ZROBIONE W POLSCE
Wybierz polskiego producenta!
SILNY ZESPÓŁ SPECJALISTÓW SILNY ZESPÓŁ SPECJALISTÓW
Doświadczony zespół agronomów i biologów.
RELACJE WIN-WIN Z PARTNERAMI RELACJE WIN-WIN Z PARTNERAMI
Jesteśmy zainteresowani długoterminową współpracą.